Strona główna Katalog firm Firmowe okazje! Wiadomości SSK! Reklama O nas Dodaj firmę

Katalog branż

Artykuły spożywcze Biuro Budownictwo Chemia Edukacja i szkolnictwo Elektronika Finanse i ubezpieczenia Internet Komputery i informatyka Marketing Meble Media lokalne Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nieruchomości Odzież i tkaniny Przemysł i produkcja Rolnictwo i zwierzęta Rozrywka i imprezy RTV i AGD Sport i Turystyka Telekomunikacja Transport i spedycja Uroda i relaks Usługi
Wiadomości lokalne

Ruszył kompleksowy remont cerkwi

Dodano: 2012-07-10

Podczas prac konserwatorskich podsufitki w cerkwi prawosławnej p.w. Św. App. Piotra i Pawła w Stargardzie okazało się, że konstrukcja więźby dachowej grozi zawaleniem. Parafia otrzymała z Miasta niezbędną pomoc finansową, która pozwoliła ubiegać się o dotację z UE.

Stan techniczny cerkwi był zły. Przegnite belki konstrukcyjne podtrzymujące więźbę dachową stanowiły duże niebezpieczeństwo i groziły katastrofą. Dzięki 200 tysiącom złotych dotacji z Miasta, a także 228 tys. zł, które udało się dodatkowo zgromadzić parafii, mogą zostać uruchomione środki pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 1 285 601 zł. Dzięki tym wszystkim kwotom stargardzka cerkiew przejdzie remont kapitalny. Prace już się rozpoczęły i potrwają do 30 października tego roku.

Źródło: stargard.pl

wstecz
Strona główna O nas Reklama Partnerzy Promuj nas FAQ Regulamin Kontakt
Projekt i wykonanie: BM&A GS Polska & studio mh