Strona główna Katalog firm Firmowe okazje! Wiadomości SSK! Reklama O nas Dodaj firmę

Katalog branż

Artykuły spożywcze Biuro Budownictwo Chemia Edukacja i szkolnictwo Elektronika Finanse i ubezpieczenia Internet Komputery i informatyka Marketing Meble Media lokalne Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nieruchomości Odzież i tkaniny Przemysł i produkcja Rolnictwo i zwierzęta Rozrywka i imprezy RTV i AGD Sport i Turystyka Telekomunikacja Transport i spedycja Uroda i relaks Usługi
Wiadomości lokalne

Poprawiamy estetykę w centrum Stargardu

Dodano: 2012-07-10

Remont schodów, chodnika, kładki dla pieszych, murków, a także modernizacja fontanny i pielęgnacja pobliskiej zieleni – wszystko to jest lub będzie w najbliższych miesiącach wykonane w rejonie pomnika JP II, cerkwi oraz Parku Chrobrego.

To już drugi etap projektu. W pierwszym, zrealizowanym jeszcze w latach 2009/10, zagospodarowano teren wokół pomnika Papieża. Gruntownie wymieniono ławki, nawierzchnię, elementy małej architektury. Nasadzono również drzewa, krzewy i kwiaty oraz zmieniono oświetlenie. Teraz prace przeniosły się dalej, w kierunku cerkwi i Parku Chrobrego.

Rozpoczęte na początku lipca roboty na razie skupiono na modernizacji schodów biegnących od ul. Czarnieckiego do ul. Św. Jana Chrzciciela. Codziennie wchodzi lub schodzi po nich dziesiątki tysięcy ludzi. Trudno jest sobie już przypomnieć kiedy ostatnio były naprawiane. Teraz zostaną wyłożone elegancką płytą granitową. Na tym nie koniec. Zrobiony zostanie z kostki granitowej chodnik prowadzący od schodów do Bramy Świętojańskiej. Ponadto poddane będą konserwacji murki przy pobliskich rabatach, a także przeprowadzony zostanie częściowy remont kładki dla pieszych. Następnie przyjdzie kolej na oświetlenie fontanny i terenów przyległych w Parku Chrobrego. Jednocześnie zostanie poddana pielęgnacji zieleń na całym modernizowanym terenie. Wszystko to ma znacznie podnieść estetykę tej bardzo uczęszczanej przez mieszkańców, ale też i turystów, części centrum Stargardu.

Obecne prace zgodnie z umową mają potrwać najpóźniej do 20 listopada. Wszystko wskazuje jednak na to, że zakończą się znacznie szybciej. Wartość brutto drugiego etapu to 680 tysięcy zł.

Przeprowadzana od trzech lat modernizacja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013. Budżet całego zadania zamyka się w kwocie 1 455 666,85 zł. Uzyskana kwota dofinansowania wynosi 727 833,42 zł.

wstecz
Strona główna O nas Reklama Partnerzy Promuj nas FAQ Regulamin Kontakt
Projekt i wykonanie: BM&A GS Polska & studio mh