Strona główna Katalog firm Firmowe okazje! Wiadomości SSK! Reklama O nas Dodaj firmę

Katalog branż

Artykuły spożywcze Biuro Budownictwo Chemia Edukacja i szkolnictwo Elektronika Finanse i ubezpieczenia Internet Komputery i informatyka Marketing Meble Media lokalne Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nieruchomości Odzież i tkaniny Przemysł i produkcja Rolnictwo i zwierzęta Rozrywka i imprezy RTV i AGD Sport i Turystyka Telekomunikacja Transport i spedycja Uroda i relaks Usługi
Wiadomości lokalne

MAN-y w MZK

Dodano: 2012-07-20

W Miejskim Zakładzie Komunikacji rozstrzygnięto przetarg na dostawę dwóch sztuk autobusów niskopodłogowych. Trafią do Stargardu najpóźniej do 24 sierpnia. Nowe nabytki zastąpią dwa wysłużone Jelcze.

Przetarg wygrała firma MAN Truck&BUS Polska Sp. z o. o. z Wolicy. Jej oferta obejmowała dwa używane, niskopodłogowe autobusy MAN NM 223,2 i MAN NL 263 z 2001 roku, w cenie 295 077 zł. Pierwszy autobus ma 10 metrów. Będzie obsługiwał linie mniej obciążone tj. 3, 4, 6, 7, 11, 12. Drugi z zakupionych autobusów ma 12 metrów. Zostanie wykorzystany na wszystkich liniach, na których aktualnie jeżdżą autobusy “solowe”, czyli nie przegubowe.

Nowo zakupione MAN-y zastąpią 18-letnie Jelcze 120M, które charakteryzują się bardzo dużym zużyciem paliwa. MZK zamierza dostosować swój tabor do zapotrzebowania klientów, a także potrzeb oszczędnościowych. Dlatego co jakiś czas następuje wymiana starych autobusów na nowsze, wygodniejsze i bardziej ekonomiczne w eksploatacji.

Źródło: stargard.pl

wstecz
Strona główna O nas Reklama Partnerzy Promuj nas FAQ Regulamin Kontakt
Projekt i wykonanie: BM&A GS Polska & studio mh