Strona główna Katalog firm Firmowe okazje! Wiadomości SSK! Reklama O nas Dodaj firmę

Katalog branż

Artykuły spożywcze Biuro Budownictwo Chemia Edukacja i szkolnictwo Elektronika Finanse i ubezpieczenia Internet Komputery i informatyka Marketing Meble Media lokalne Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nieruchomości Odzież i tkaniny Przemysł i produkcja Rolnictwo i zwierzęta Rozrywka i imprezy RTV i AGD Sport i Turystyka Telekomunikacja Transport i spedycja Uroda i relaks Usługi
Wiadomości lokalne

"AKtywny samorząd" - złóż wniosek

Dodano: 2012-07-31

 Od 1 sierpnia do 30 września 2012 r. można składać wnioski w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”. Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym oraz dostęp do edukacji.

Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wnioski należy składać w siedzibie PCPR w Starostwie Powiatowym przy ul. Skarbowej 1 w pokoju 015.

 Program obejmuje następujące obszary wsparcia:

1. Obszar A - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,

2. Obszar B1 - pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, (element sprzętu komputerowego, który nie jest podstawowym sprzętem komputerowym np. klawiatura brajlowska, klawiatura z większymi klawiszami, dostosowanymi nakładkami i ramkami, mysz pneumatyczna, myszka sterowana głową, urządzenia umożliwiające poruszanie kursorem poprzez ruchy wykonywane głową lub za pomocą mrugania, monitor komputerowy o przekątnej ekranu przekraczającej 24")

3. Obszar B2 - pomoc w zakupie urządzeń lektorskich,

4. Obszar B3 - pomoc w zakupie urządzeń brajlowskich,

5. Obszar B4 - dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach
programu sprzętu komputerowego i oprogramowania lub urządzeń lektorskich albo brajlowskich,

6. Obszar C - pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,

7. Obszar D - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,

8. Obszar E - pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,

9. Obszar F - pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej (opłata za żłobek lub przedszkole).

Źródło: powiatstargardzki.eu

wstecz
Strona główna O nas Reklama Partnerzy Promuj nas FAQ Regulamin Kontakt
Projekt i wykonanie: BM&A GS Polska & studio mh