Strona główna Katalog firm Firmowe okazje! Wiadomości SSK! Reklama O nas Dodaj firmę

Katalog branż

Artykuły spożywcze Biuro Budownictwo Chemia Edukacja i szkolnictwo Elektronika Finanse i ubezpieczenia Internet Komputery i informatyka Marketing Meble Media lokalne Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nieruchomości Odzież i tkaniny Przemysł i produkcja Rolnictwo i zwierzęta Rozrywka i imprezy RTV i AGD Sport i Turystyka Telekomunikacja Transport i spedycja Uroda i relaks Usługi
Wiadomości lokalne

Brama Wałowa odzyska dawny blask

Dodano: 2012-09-17

W ubiegłym roku zakończono prace przy stargardzkiej Bramie Wałowej polegające na naprawie przylegających murów obronnych wraz z ich iluminacją, a także wzmocnieniu fundamentów zabytku. Teraz przyszedł czas na gruntowny remont samej bramy.

Przewidywany termin zakończenia prac to 31 sierpnia 2013 rok. Prowadzi je firma Kielart Konserwacja Zabytków ze Szczecina. Kwota wynagrodzenia to 1 130 370 zł brutto.

W ramach robót budowlano – konserwatorskich wykonane zostaną wzmocnienia ścian a także zrobiona przepona izolacyjna. Rozebrane będą istniejące stropy i zamontowane nowe - żelbetowe z warstwami izolacyjnymi i posadzkowymi. Prace obejmą również wykonanie nowych schodów wewnętrznych i rozbiórkę istniejącej konstrukcji drewnianej dachu. Nowa konstrukcja będzie stalowo – drewniana. Położona będzie też nowa dachówka.

Elewacja Bramy Wałowej poddana zostanie renowacji wraz z odtworzeniem detali elewacyjnych.

Ponadto wykonane będą zabezpieczenia przeciw ptakom. Wymienione: stolarka okienna i drzwiowa, instalacja wodociągowa, kanalizacyjna, c.o., wentylacyjna, elektryczna, piorunochronna. Umowa z Kielart obejmuje także roboty wykończeniowe pomieszczeń Bramy Wałowej.

Zdemontowana już została istniejąca sygnaturka, czyli taras widokowy wykonany według projektu po 1956 roku. Będzie wykonana nowa sygnaturka - umieszczona w środkowej części kalenicy. Jej konstrukcja jest drewniana i obita blachą miedzianą. Całość zwieńczona cebulastą kopułką z długą sztycą zakończoną gałką i kogutkiem z blachy.

Źródło: stargard.pl

wstecz
Strona główna O nas Reklama Partnerzy Promuj nas FAQ Regulamin Kontakt
Projekt i wykonanie: BM&A GS Polska & studio mh